Skrytá čísla - filmový klub

Datum: čtvrtek 19.10.2017
Vstup: studenti 40 Kč, ostatní 60 Kč.

Snímek Skrytá čísla vypráví neuvěřitelný příběh Katherine Johnson (Taraji P. Henson), Dorothy Vaughan (Octavia Spencer) a Mary Jackson (Janelle Monáe), tří geniálních Afroameričanek, které pracovaly v NASA a jejichž výpočty stály za vysláním astronauta Johna Glenna na oběžnou dráhu. Významně tak pomohly zamíchat pořadím souboje v dobývání vesmíru. Trojice vizionářek nedbala na rasové a genderové předsudky a stala se inspirací pro další generace. Životopisný / Historický / Drama, USA, 2016, 127 min. Režie: Theodore Melfi, Hudba: Hans Zimmer, Pharrell Williams, Hrají: Taraji P. Henson, Octavia Spencer, Janelle Monáe, Kevin Costner, Jim Parsons.... ČSFD 76%. Vstup studenti 40 Kč, ostatní 60 Kč.